Lemmikraamatud aastast 2021.

Lugesin möödunud aastal päris palju raamatuid, aga siin on neli lemmikut, mis mind eriliselt kõnetasid.  

 Edith Eger „Kingitus. 12 õppetundi, mis päästavad su elu“ („The Gift. 12 Lessons to Save Your Life“)

Mul on tunne, et seda peaksid kõik inimesed lugema. Loe altpoolt, miks see tunne tekkis...

Edith Eger „Valik“ („The Choice“)

Autori elulugu, mis on täis uskumatuid katsumusi. Tõeliselt inspireeriv naine!

(Lugesin neid kahte raamatut inglise keeles ja ei tea seega, kui hästi on eesti keeles nende sisu edasi antud.)   

 

 Anders Hansen „Ekraaniaju“

Väga hea ülevaade sellest, miks me oleme nii sõltuvuses ekraanidest ja mida teha, et see nii ei oleks.

Gabor Maté „Kui keha ütleb EI. Varjatud stressi hind“

Põhjalik käsitlus sellest, kuidas emotsioonid ja lapsepõlvekogemused mõjutavad meie füüsilist tervist ning kuidas ennast aidata, et elada tervemalt. Palju näiteid!

 

Ja siin on lubatud kokkuvõte nendest mõtetest, mis ma esimesest raamatust kaasa sain ja mis mind väga puudutasid...

Me ei muutu enne, kui oleme selleks valmis!

Lahutus, õnnetus, haigus, surm – mõnikord on just väga raske olukord see, mis seab meid silmitsi seisma asjadega, mis meie elus ei toimi, ja sunnib tegema midagi teisiti. Mõnikord muutub meie sisemine valu või tühjusetunne sedavõrd tugevaks, et me ei saa seda minutitki kauem ingoreerida. Valmisolek midagi muuta ei tule väljastpoolt ja seda ei saa ka tagant sundida. Me oleme selleks valmis siis... kui me oleme selleks valmis – kui miski sisemuses liigub paigast ja me otsustame: „Siiani ma tegin nii. Nüüdsest teen teisiti.“

Muutumine tähendab seda, et sa lased lahti harjumustest ja mustritest, mis sind enam ei toida!

Kui soovid, et su elu oleks tähendusrikkam, siis ei aita lihtsalt vabanemisest vanadest mittetoimivatest harjumustest või mõttemallidest, vaid sul on vaja need asedada uute, kasulike harjumuste-tõekspidamistega. Vaata, mis on see, mis viib sind edasi. Kui alustad uut teekonda, siis on oluline endale selgeks mõelda, mis on see, millest sa tahad vabaneda, aga veelgi tähtsam on mõelda, mille jaoks sa tahad sellest vabaneda: mis on see, mida sa tahad teha, või kes on see inimene, kelleks sa tahad saada.

Kui sa muudad oma elu, siis see ei tähenda, et sa muutud justkui kellekski teiseks – see tähendab, et sa muutud veel rohkem iseendaks!

Sa muuutud just selleks omanäoliseks inimeseks, kellesarnast teist ei ole ja keda ei saa asendada. Kõik, mis on sinuga elus juhtunud; kõik need otsused, mida sa oled teinud; kõik need viisid, kuidas sa oled üritanud asjadega hakkama saada, on tähtsad ja tulevad sulle kasuks. Sa ei pea kõike n-ö ära viskama ja alustama puhtalt lehelt, kus pole ühtegi kriimu. Just see, mida sa oled seni teinud, on sind toonud nii kaugele, sellesse hetke siin.

Sisemine vabadus on eluaegne harjutamine ja valik, mida me saame teha iga päev aina uuesti!